Sovinizmus

2011.11.07. 18:00

A magyar mozgalomra nem volt jellemző a sovinizmus, időnként fel-fel bukkant a szomszédos nemzetekkel kapcsolatban Trianon kapcsán, de ezek a fellángolások nem voltak tartósak.

Az egyik ok amiért a sovinizmus nem talált erős táptalajt az a mozgalom nemzeti sokszínűsége, pusztán a zenészek közt is találunk szerb, szláv, sváb nemzetiségűt, de Szegeden volt török skinhead aki rendszeresen részt vett az arab verésekben, a fővárosban volt francia származású skinhead, vagy orosz származású lány.

Politika

2011.06.18. 11:09

Magyarországon a kezdetektől a szélsőjobboldali nézetek voltak az irányadóak, idegen gyűlölet, cigányellenesség, revizionizmus ezek mögött legtöbbször egyszerű élettapasztalat állt és nem pártok szervezetek iránymutatásai. Bár idősebb hungaristák már a kezdetektől próbáltak kapcsolatot létesíteni, a fiatalok legtöbbször elutasították ezt, kinevették az öregek "konzervatív" nézeteit és legtöbbször nem tudtak mit kezdeni a zsidóellenességgel. Az első határozott politikai irányvonal '87-'88 körül kezdett kibontakozni az Oi-kor majd pedig a Pannon Skins együttesek iránymutatásával. Ők utasították el elsőként a karlengetést, a német nemzetiszocializmust, a revizionista radikalizmust tűzve ki a zászlajukra. Az irányvonal mögött már valószínűleg a mozgalom széles körben való elfogadtatása állt, ezt sokan elutasították és kitartottak radikálisabb nézeteik mellett. '89-'90 körül megindult a pártok, mozgalmak szerveződése ez nagy hatással volt a skinhead mozgalomra, ekkor indult meg különböző pártok segítségével az önszerveződés amit a politikai hatalmak időről-időre igyekeztek megtörni. Ekkor indult el a hungarizmus és a nemzetiszocializmus térnyerése is, a külföldről beszivárgó irodalomnak köszönhetően a zsidóellenesség is "értelmet" nyert amely korábban szinte egyáltalán nem volt jelen a mozgalomban. Kezdetben a két fő irányvonal egymást erősítve fejlődött, erősödött a maga útján, majd a '90-es évek közepén egymás ellen fordultak amely tendencia a mai napig is tart. Időközben a különböző pártoknak, csoportoknak, szervezeteknek, "politikai vezetőknek" köszönhetően a mozgalom egysége is megtört mindkét irányvonal esetében, tovább gyengítve ezzel a valamikor egységes mozgalmat. Ezek a csoportok, vezetők még a közös cél érdekében sem tudnak egymással a legkisebb mértékben sem együttműködni, sokszor a tagság nyomásának ellenére sem hajlandóak a tárgyalásra sem.

süti beállítások módosítása